Silniční trasy Řetůvského pedálu

Na této stránce najdete v horní nabídce všechny oficiální silniční trasy Řetůvského pedálu. Berte je pouze jako doporučené, samozřejmě lze najít jiné varianty, je to na každém, kudy se chce projet.

V prvních ročnících jsme nabízeli pouze silniční trasy. Konkrétně jsme začínali se třemi trasami o délkách cca 35, 70 a 125 km. Také jsme se snažili trasy každý rok obměňovat, vymýšleli jsme různé směry, kterými se z Řetůvky vydat. Existovaly trasy směřované na východ směrem za Českou Třebovou. Měli jsme i ročník orientovaný do Orlických hor, kdy nejdelší - tenkrát 125 km dlouhá trasa vedla přes Šerlich.

Když jsme vytvořili první variantu tras, které mířily převážně na jih (cca 3. nebo 4. ročník), tedy na Českomoravskou vysočinu, přišel za námi jeden z tradičních účastníků a povídal:

"Jirko, neblbněte a trasy pořád neměňte - ponechte tyhle směrem na Vysočinu, nemá to cenu, protože:

A měl pravdu ten pán...

Trasy jsme dále rozpracovali, udělali dvě základní sady (přes Cerekvici a přes Luži) vyrobili přehledné mapky (několik lidí už se zajímalo o technologii jejich výroby). A trasy jsme zafixovali.

Silniční trasy vedou převážně po silnicích 2. třídy s občasnými krátkými úseky 3. tříd. Nabízí tak většinou svezení po dobrém povrchu, v sobotu s většinou ne příliš hustým provozem.

Nejkratší trasa měří 37 km, vede - jako všechny ostatní - přes Litomyšl, ale nemůže vést ani přes Luži, ani přes Cerekvici nad Loučnou.

Všechny ostatní trasy projíždějí přes Nové Hrady (ty delší dokonce dvakrát), kde provozujeme naši aktuálně jedinou kontrolu, která nabízí základní občerstvení.

Trasy přes Cerekvici měří: 58, 72, 115, 125 a 134 km.

Trasy přes Luži měří: 79, 93, 136, 146 a 155 km.